Overblik
Her er din endelige ordre. Kig den igennem og tjek, om alt er, som det skal være.
Vare: | Antal: | Enhedspris: | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 0,00 DKK | ||||||
(Momsbeløb: 0,00 DKK) | |||||||
Subtotal: | 0,00 DKK inkl. moms | ||||||
Vi ses!
- ADHD
- Livet med ADHD
- Råd og støtte
- Om os
- Brug os
- Støt os
Lolland, Guldborgsund og Vordingborg
Forsiden / Lokalafdelinger / Lolland, Guldborgsund og Vordingborg
Vi er en gruppe frivillige, der giver børn, unge og voksne med ADHD – og deres pårørende – mulighed for at være sammen med andre i de samme livsomstændigheder via forskellige aktiviteter og arrangementer.
Vi driver en netværkscafe, der ligger i Maribo
Derudover afholder vi de foredrag og oplæg vi har mulighed for i forhold til vores økonomi.
Bliv frivillig
Vi søger lige nu nye frivillige, der har lyst til at gøre en forskel for børn, unge og voksne med ADHD ved at blive en del af bestyrelsen.
Medlemskab
Et af vores store ønsker er at få nogle flere medlemmer så vi kan skabe flere aktiviteter, vi er en af de mindste lokalafdelinger i landet, så vi vil gerne blive lidt større.
Dette kan du måske hjælpe med ved et medlemskab, du kan blive medlem ved at gå tilbage til ADHD-foreningens side og melde dig ind, så kommer du automatisk som medlem lokalt.
Ca 2 gange om året udbyder vi gratis for medlemmer foredrag eller andet som tak for du støtter os .
Aktiviteter
Du kan gå ind på vores egen lokalafdelings hjemmeside og se mere om vores netværkscafeer i vores facebookgruppe ADHD foreningen Lolland-Guldborgsund-Vordingborg, her lægger vi op vedr. cafe Maribo.