Opret bruger på ADHD
Som bruger kan du deltage aktivt på forummet og hjælpe med nyttige tips og svar for andre med ADHD.
Indtast dine oplysninger her STEP 1 af 2
Kodeordet kan du bruge på adhd.dk til at redigere dine personlige oplysninger.
Tak fordi du vil gøre ADHD til håb og handlekraft
Som medlem støtter du ADHD-foreningens arbejde for at ruste mennesker med ADHD, så det er dem, og ikke diagnosen, der styrer deres valg i livet.
Step 1 af 4
Indtast dine oplysninger her
Kodeordet kan du bruge på adhd.dk til at redigere dine personlige oplysninger.
Tak fordi du vil gøre ADHD til håb og handlekraft
Som medlem støtter du ADHD-foreningens arbejde for at ruste mennesker med ADHD, så det er dem, og ikke diagnosen, der styrer deres valg i livet.
Step 2 af 4
Vælg medlemstype:
Tak fordi du vil gøre ADHD til håb og handlekraft
Som medlem støtter du ADHD-foreningens arbejde for at ruste mennesker med ADHD, så det er dem, og ikke diagnosen, der styrer deres valg i livet.
Step 3 af 4
Betal med kreditkort:
Et medlemskab i ADHD-foreningen betales første gang med kreditkort
Du kan på sidste side tilmelde dig til betalingsservice. Kontingent opkræves i februar.
Du er nu blevet medlem
Vi håber, at du vil blive glad for dit medlemskab. Velkommen i ADHD-foreningen.
Luk menu

Din kurv

Du har ingen varer i kurven.

Gå til webshoppen for at tilføje varer til kurven.

Indtast oplysninger

Step 2 af 5

Indtast betalingsadresse nedenfor

Anden leveringsadresse
Ja
Nej
(hvis du logger ind vil den automatisk udfylde dine kontakt oplysninger)

Indtast leveringsadresse nedenfor

Vælg leveringsmetode

Overblik

Her er din endelige ordre. Kig den igennem og tjek, om alt er, som det skal være.

Step 3 af 5
Vare: Antal: Enhedspris:
1 0,00 DKK
(Momsbeløb: 0,00 DKK)
Subtotal: 0,00 DKK inkl. moms
0,00 DKK
(Momsbeløb: -5,00 DKK)
Subtotal:
0,00 DKK inkl. moms
Tak for din tilmelding!
Du vil modtage faktura samt program med posten en af de kommende dage. Ydermere vil har vi sendt dig en mail med din tilmelding.

Vi ses!
Donation

#KV17ADHD

Kommende byrådsmedlemmers prioritering på ADHD-området.

Find din kandidat. Se hvad kandidaterne svarer på spørgsmål om inklusion, uddannelse og arbejdsmarked i forhold til borgere berørte med ADHD.

I forbindelse med kommunalvalget 2017 vil ADHD-foreningen rigtig gerne høre kandidaternes prioritering på ADHD-området. Vi har derfor udsendt spørgeskemaer nedenfor ses svarene fra kandidaterne.

 

Albertslund Kommune

Birgit Hauder – SF

Carl Andersen – Liberal Alliance

Danni Olsen – DF

Dennis Scmoch – Radikale Venstre

Diana Vang – Alternativet

Morten Bjørn – Radikale Venstre

Sofie Amalie Blomsterberg – Venstre 

Susanne Storm Lind – Socialdemokratiet

Tina B. Nielsen – DF

Allerød Kommune

Bettina Hauge – Socialdemokratiet

Bodil Schultz – Radikale Venstre 

Henrik Kragelund – Radikale Venstre

Jørgen Johansen – Konservative

Jytte Agerup – Radikale Venstre

Kasper Ljung Pedersen – Socialdemokratiet

Lea Herdal – Alternativet

Nikolaj Bührmann – SF

Assens Kommune

Andreas Hallander Thiel- Det Konservative Folkeparti

Betina Signe Stick – DF

Charlotte Veincentz Petersen – Socialdemokratiet

Ena Nørgaard – Det Konservative Folkeparti

Jacob Dalgaard Schreiner – Socialdemokratiet

Ken Nørregaard – Liberal Alliance

Lone Heegaard Andersen – Socialdemokratiet 

Malene Rye – Enhedslisten

Martin Schmidt – Liberal Alliance

Michael Plauborg – Alternativet

Søren Fisker Olesen – Venstre

Søren Steen Andersen – Venstre 

Ballerup Kommune

Jack Nør – Socialdemokratiet

Karsten Kriegel – Konservative

Martha Kristensen – Enhedslisten

Ole Foss Andersen – Alternativet

Ulrik Falk-Sørensen – SF

Billund Kommune

Ann Charlotte Gaardsvig Vilstrup – Socialdemokratiet

Carsten Søndersø Riemann – Konservative

Daisy Nykjær-Andersen – Radikale Venstre

Ole Marcussen – Borgerlisten

René Eriksen – Konservative

Robert Terkelsen – Venstre

Ulrich Kristensen – Radikale Venstre

Bornholm Kommune

Bente Johansen – Radikale Venstre

Bjarne Westerdahl – Socialdemokratiet

Else Merete Knoop – Venstre

Ianto Gedes – Konservative

Jacob Lund – Socialdemokratiet

Jesper Schalburg Hansen – Socialdemokratiet

Kirsten Wendell – Socialdemokratiet

Linda Kofoed Persson – DF

Niels Chresten Andersen – Kristen Demokraterne

Ole Rødvig – Socialdemokratiet

Per Ole Petersen – Socialdemokratiet

Peter Andersen – Enhedslisten

Brøndby Kommune

Henrik Jacobsen – Konservative

Rene Skovdal – DF

Steen Andersen – Enhedslisten

Vagn Kjær-Hansen – SF

Brønderslev Kommune

Bjarne Axelsen – Radikale Venstre

Leif Gammelgaard – Enhedslisten

Martin Bo Jensen – Socialdemokratiet

Nadia Vest – Venstre

Svend Erik Trudslev – Venstre

Dragør Kommune

Christina Laugesen – Tværpolitiske Liste

Lisbeth Dam Larsen – Socialdemokratiet

Egedal Kommune

Gert Jensen – Venstre

Jacob Andrup – SF

Jeanett Tankred – Alternativet

Karen Juul – SF

Pernille Kristensen – SF

Ulrik John Jensen – Venstre

Sarah Brandt-Kofoed – Venstre

 

Esbjerg Kommune

Anne Marie Geisler Andersen – Radikale Venstre

Finn Just Jensen – Forandring

Lars Mogensen – Enhedslisten

Lasse Dahl Hansen – Liberal Alliance

May-Brit Andrea Andersen – Konservative

Sabrina Louise Christiansen – Enhedslisten

Sarah Nørris – Enhedslisten

Steen Thrane Frydenlund Jensen – Alternativet 

Thomas Hauger – Enhedslisten

Fanø Kommune

Henning Kjærgaard – Fanø Lokalliste 

Julie Frey – Alternativet

Favrskov Kommune

Anders G. Christensen – Venstre

Benny B Jensen – Nye Borgerlige

Bodil Kvistgaard Olsen – Enhedslisten

Charlotte Green – Konservative

Erik Øster Særkjær – Socialdemokratiet

Grethe Villadsen – Socialdemokratiet

Jørgen Thiele – Alternativet

Knud Schøler – Konservative

Niels Flade Nielsen- Socialdemokratiet

Peder Meyhoff – Enhedslisten

Søren Frandsen – SF

Zizi Berger-Junge – Socialdemokratiet

 

Faxe Kommune

Christina Birkemose – Socialdemokratiet

Eli Jacobi Nielsen – DF

Jan Kjærgaard Hansen – Enhedslisten

Jens Hvidemose – Socialdemokrat

Leif Jensen – Socialdemokratiet

Ole Hartmund – Socialdemokratiet

Fredensborg Kommune

Bjørn Svensson – Enhedslisten

Flemming Rømer – DF

Freja Brabæk Kristensen – DF

Hossein Armandi – Lokal listen Borgernes Stemme 

Jørgen Sander Elleboe – DF

René Nørbjerg – Konservative

Stig Langvad – Socialdemokratiet

Torben Forskov – SF

Fredericia Kommune

Brian Hansen – Venstre

Charlotte Høgedal – Socialdemokratiet

Jonas Broe Bendtsen – SF 

Per A Moos Laursen – SF

Søren Haastrup – Alternativet

Søren Seidelin – Liberal Alliance

Frederiksberg Kommune

Alexandra Dessoy – Konservative

Anja Lundtoft Thomsen – Enhedslisten 

Christine Dal – Venstre

Daniel Panduro – Enhedslisten

Henning Carl Hansen – SF

Lotte Kofoed – SF

Margit Ørsted – Venstre

Sarah Glerup – Enhedslisten

Thyge Enevoldsen – Enhedslisten

 

Frederikshavn Kommune

Carsten Sørensen – DF

Mark Jewkins – Alternativet

Frederikssund Kommune

Andreas Ryge – Radikale Venstre

Anna Poulsen – SF

Charlotte Drue – Venstre

Henning Carl Hansen – SF

Marianne Porsborg – Liberal Alliance

Rasmus Petersen – Enhedslisten

Furesø Kommune

Allan If Jensen – Enhedslisten

Henrik Poulsen – Socialdemokratiet

Tine Hessner – Radikale Venstre

 

Faaborg-Midtfyn

Anette Bruun – SF

Anne Marie Dahler – Alternativet

Brian Bisgaard – Socialdemokratiet

Elin Søndergaard – Socialdemokratiet

Kirsten Lundgaard – Enhedslisten

Michael Vilhelmsen – Venstre

Steen K. Thomsen – Radikale Venstre

Gentofte Kommune

Henrik Engel Elborough – Ny Borgerlige

Henrik Thormod Andersen – Venstre

Jeanne Toxværd – Enhedslisten

Kirsten Elvstrøm – Venstre

Kjeld Danneskiold Samsøe – Venstre

Line Traugott – Enhedslisten

Louise Feilberg – Venstre

Niels Juhl Andreasen – Venstre

Nina Froberg – Ny Borgelige

Tine Horwitz – Venstre

Gladsaxe Kommune

Christina Rittig Falkberg – Radikale Venstre

Frederik Hoedemann – SF

Jakob Skovgaard Koed – Socialdemokratiet

Jonas Rassing – Venstre

Jytte Tholstrup Svendsen – Liberal Alliance

Jørgen Juhl – Liberal Alliance

Kristian Niebuhr – DF

Lars Abel – Konservative

Robert Henrik Krøll – Konservative

Signe Rosa Skelbæk – Enhedslisten

Thekla Ravn – Venstre

Trine Græse – Socialdemokratiet

Glostrup Kommune

Christian Ebbesen – Konservative

Hanne Nielsen – Socialdemokratiet

Jesper Weidick – Socialdemokratiet

John Engelhardt – Venstre

Jørgen Boelskov – Radikale Venstre

Lisa Ward – Socialdemokratiet

Maria Schmidt Petersen – Alternativet

Mogens Mathiesen – SF

Özkan Kocak – Socialdemokratiet

Preben Thorvig – Venstre

Sophie Brohus – Venstre

Steen Rosenquist – Enhedslisten

Torben Jensen – Socialdemokratiet

Greve Kommune

Liselott Blixt – DF

Martin Neergaard – Venstre

Nicklas Bekker Poulsen – Socialdemokratiet

Gribskov Kommune

Bjarne Christiansen – Alternativet

Britta Christholm – SF

Helle Lund – Nye Borgerlige

Mikkel Andersen – Socialdemokratiet

Morten Dahlberg – Socialdemokratiet

Morten Klitgaard – Nyt Gribskov

Natasha Stenbo Enetoft – Venstre

Peter Sajith – Ungt Gribskov

Sisse Krøll Willemose – Nyt Gribskov

Susan Kjeldgaard – Alternativet

Tanya Høgsbro – Enhedslisten

Tonny Nelapa Jensen – Nyt Gribskov

Guldborgsund Kommune

Annemette Schønberg Johnsen – SF 

Jonas Guldberg Knudsen – Socialdemokratiet

Louise Lindhagen – Konservative

Michael Simonsen – Guldborgsundlisten

Mona Jensby – DF

Haderslev Kommune

Bent Iversen – SF

Bo Dumstrei – Nye Borgerlige

Kjeld Thrane – Konservative

Torben Rostgaard Sørensen – Venstre

Halsnæs Kommune

Anja Rosengreen – SF

Morten Lorenzen – Radikale Venstre

Thue Lundgaard – Enhedslisten

Vibeke Frausing – Ølstedlisten

Hedensted Kommune

Birgit Jakobsen – Kristen Demokraterne

Helga Dalgaard – Kristen Demokraterne

Marianne Saxtoft Vemmelev – Radikale Venstre

Malene Erenskjold – Enhedslisten

Torsten Sonne Petersen – SF

Helsingør Kommune

Benedikte Kiær – Konservative

Birger Lund – Socialdemokratiet

Helena Jørgensen – Enhedslisten

Julie Herdal Molbech – Alternativet

Karin Andersen – Venstre

Mette Lene Jensen – Venstre

Herlev Kommune

Brian H. Norstrøm – Konservative

Chresten Heide-Andersen – Konservative 

Dorte Vilhelmsen – Konservative

Hanne B Holst – Socialdekokratiet 

Hanne Bjørn-Klausen – Konservative

Ivan Skafte-Bundgaard – Konservative

Herning Kommune

Aksel S. Nurmisto – Liberal Alliance

Bruno Skibbild Christensen – Alternativet

Kent Hairing – Venstre

Lone Nielsen – Socialdemokratiet

Peter Nowack – SF

Hillerød Kommune

Charlotte Holmers Kaufmanas – Radikale Venstre

Lars Elbrandt – SF

Mie Lausten – Socialdemokratiet

Per Hauge – Alternativet

Ole Brandt Thomsen – Venstre

Susanne Due Kristensen – Socialdemokratiet

Søren Gøtzsche – Socialdemokratiet

Thomas Brücker – Socialdemokratiet

Thomas Elong – Venstre

Hjørring Kommune

Claus Mørkbak Højrup – Venstre

Frode Larsen – Nye Borgerlige

Lene Bjørn Sørensen – Radikale Venstre

Mads Sigsgaard Fisker – Konservative

Mille Gunnergaard – Radikale Venstre

Holbæk Kommune

Allan Larsson – Socialdemokratiet

Anja Stiil – Radikale Venstre

Bente Juul Röttig – SF

Birgit Jensen Hamming – Enhedslisten

Erik Just Pedersen – Socialdemokratiet

Frank Skibby Jensen – Nyt Holbæk

Frederik Grünfeld – Liberal Alliance

Jarl Falk Sabroe – Radikale Venstre

Leif Juhl – Enhedslisten 

Maria Friis Keynani – Venstre

Mogens Justesen – Socialdemokratiet

Mona Rosenberg Larsen – Socialdemokratiet

Niels Erik Jørgensen – Venstre

Sine Agerholm – Lokallisten for Holbæk

Sonny Bjørnlund Nielsen – SF

Steffan Sandager – Lokallisten for hele Holbæk Kommune

Thor Blauner Clausen – Enhedslisten 

Tina Kjeldsen – Lokallisten for hele Holbæk Kommune

Solvej Pedersen – Radikale Venstre

 

Holstebro Kommune

Bjarne Petersen-Engstrøm – Alternativet

Heidi Steenberg Rud – Enhedslisten

Inge Marie Schubert – SF

Mette Marie Thomsen – Venstre

 

Horsens Kommune

Adnan Nikontovic – SF

Andreas Boesen – Socialdemokratiet

Birgit Skovgaard – Maren Spliid Gruppen

Dorthe Mogensen – Venstre

Grethe Fyrstenberg – Enhedslisten

Jais Kurecko Eriksen – Alternativet

Michael Nedersøe – DF

Morten Kaj Jul Degnebolig – Alternativet

Sille Ellehauge Haag – Radikale Venstre

Thomas Højgaard – Konservative

Tina Naldal – Socialdemokratiet

Hvidovre Kommune

Anders Liltorp – Socialdemokratiet

Ann-Mari Lundbæk Lauritsen – Socialdemokratiet

Dan Petersen – DF

Eva-Pernille Naserian Poulsen – Alternativet

Jens E. Hummelmose – Venstre

Kashif Ahmad – Nationalpartiet

Lisa Skov – Konservative

Lise-Lotte Rasmussen – Venstre

Maria Durhuus – Socialdemokratiet

Sara Benzon – SF

Tina Nordahl Jensen – Socialdemokratiet

Høje Taastrup Kommune

Jan Kjær – SF

Lisbeth Kjærholt – Venstre

Rukhsana Bibi Roxy – Alternativet

Hørsholm Kommune

Anders Kinnerup – Alternativet

Camilla Dolberg Schmidt – Alternativet

Hans Laugesen – Radikale Venstre

Louise Znabel – SF

 

Ikast-Brande Kommune

Bjarne Raabjerg – Konservative

Brian Korsgaard – DF

Morten Jørgensen – DF

Peder Fenger – DF

Simon Vanggaard – DF

Sine Rahbek – Liberal Alliance

Trine Meldgaard Kristensen – DF

Ishøj Kommune

Marianne Ladegaard – Konservative

Merete Amdisen – Socialdemokratiet

Ole Wedel-Brandt – Enhedslisten

Jammerbugten Kommune

Diane Aarestrup – Socialdemokratiet

Kasper Buus – Konservativet

Kiki Bach – Socialdemokratiet

Liselotte Jacobe Lundgaard – Alternativet

Louise Smith Jensen – Enhedslisten

Poul Ilsøe – Socialdemokratiet

Susanne Møller Jensen – Socialdemokratiet

Kalundborg Kommune

Asma Cheikh Mohamed – Enhedslisten

Hans Munk – Radikale Venstre

Jesper Hjelm Kristensen – Enhedslisten

Kristian Püschl – SF

Nanna Andreasen – Mangfoldigheds listen

Niels Erik Danielsen – Enhedslisten

Regine Andreasen – Enhedslisten

Thomas M Hiorth – SF

Kerteminde Kommune

Christian Bonde Weiergang – Konservative

Jutta Lundqvist Nielsen – Enhedslisten

Kasper Olesen – Socialdemokratiet

Simon Ettrup Hansen – Radikale Venstre

Solveig Gaarsmand – Kertemindelisten

Kolding Kommune

Bjarne Aasø – Alternativet

Charlotte Enevoldsen – Radikale Venstre

Christian Haugk – Socialdemokratiet

Hans Holm – SF

Isabel Sejer Franzmann – Socialdemokratiet

Ivan Balleby – Enhedslisten

Jannie Nielsen – Enhedslisten

Jens Sørensen – Radikale Venstre

Margot Pedersen – Enhedslisten

Merete Due Paarup – Venstre

Mette Voss – SF

Mikkel Christophani – Socialdemokratiet

Ole Martensen – Venstre

Pernille Øhlenschlæger Pedersen – Venstre

Tanya Buchreitz Løwenstein – Venstre

Vibeke Boisen Brandhof – Soialdemokratiet

Vily Juknelis – SF

Københavns Kommune

Anders Sørensen – Kommunisterne Liste R

Bente Møller – Enhedslisten

Brian O’Brien Grønvold – Kommunisterne Liste R

Christopher Røhl Andersen – De Radikale Venstre

Henrik Svendsen – DF

Jens Slot – Alternativet

Karen Melchior – Radikal Venstre

Kim Hjerrild – Alternativet

Knud Holt Nielsen – Enhedslisten

Kristian Laubjerg – Kommunisterne Liste R

Lars Georg Jensen – SF

Lasse Vogel Anderssen – Konservative

Laura Rosenvinge – Socialdemokratiet

Line Ervolder – Konservative

Maja Krog – Alternativet

Mikkel Jellesen – DF

Morten Melchiors – Konservative

Ninna Hedeager – Enhedslisten

Rikke Galina Frydensberg Carlsson – Kommunisterne Liste R

Susanne Møller – Konservative

Troels Christian Jakobsen – Alternativet

Victoria Voda – Konservative

Køge Kommune

Birgitte Hultberg – Nye Borgerlige

Inger Staahl Jensen – SF

Jan Hansen – SF

Jette W. Jørgensen – Enhedslisten

Lucas Zukunft – SF

Margrethe Pedersen – Enhedslisten

Martin Knudsen – Nye Borgerlige

Mie Abildgaard Jensen – Enhedslisten

Niels Rolskov – Enhedslisten

Torben Haack – SF

Langeland Kommune

Michael Martin – Enhedslisten

Winni Kielstrup Hansen – SF

 

Lejre Kommune

Carsten Rasmussen – Socialdemokratiet

Grethe Nørtoft Saabye – Konservative

Ivan Mott – Enhedslisten

Martin Bøtkjer – Liberal Alliance

Mikael Raf Larsen – SF

Ole Bjørn Hansen – Radikale Venstre

Ole Blickfeldt – DF

Lemvig Kommune

Gitte Winther Jeppesen – Radikale Venstre

Henrik Thygesen – Venstre

Lolland Kommune

Jannie Barfoed Høj – Venstre

Leif Utermöhl – Socialdemokratiet

Marie-Louise Brehm Nielsen – Din stemme, Liste P

Winnie Elmgren – SF

Lyngby-Taarbæk kommune

Anne Grete Bülow – SF

Anni Jeremiassen – Liberal Alliance

Bodil Kornbek – Socialdemokratiet

Finn Riber Rasmussen – Socialdemokratiet

Henriette Breum – Venstre

Kasper Haagensen – Socialdemokratiet

Niels Jørgen Christensen – Venstre

Per Værum Mikkelsen – Enhedslisten

Pia Boisen – Enhedslisten

Sigurd Agersnap – SF

Mariagerfjord Kommune

Claus Hermansen – Liberal Alliance

Henrik Sloth – Venstre

Leif Skaarup – Socialdemokratiet

Per Værum Mikkelsen – Enhedslisten

Søren Greve – Venstre

Middelfart Kommune

Anne Henriksen – Konservative

Dan Ljunga – Socialdemokratiet

Jacob Nielsen – Socialdemokratiet

Louise Rost – Radikale Venstre

Morten Thomsen – SF

Morsø Kommune

Kjeld Bak – Socialdemokratiet

Lene Svenningsen – Venstre

Thomas Jensen – Konservative

Norddjurs Kommune

Aleksander Myrhøj – SF

Pia Bjerregaard – DF

Nordfyn Kommune

Bent Olsen – SF

Brian Lebæk – Socialdemokratiet

Mette Hjorth – Radikale Venstre

Niels Bjarne Lund – Enhedslisten

Nyborg Kommune

Anne Berit Nielsen – Socialdemokratiet

Melissa Meulengracht – Enhedslisten

Per Jensen – Borgerlisten Nyborg

Næstved Kommune

Freya Lynæs Larsen – Enhedslisten

Jette Leth Buhl – SF

Michael Lancaster – Konservative

Stine Andersen – Venstre

Odder Kommune

Axel Iversen – SF

Christopher Marquardt – Socialdemokratiet

Ditte Marie Thejsen – Enhedslisten

Henrik Morbjerg – Liberal Alliance

Jan Gade – Venstre

Jesper Hjorth – Socialdemokratiet

Lone Riis – Venstre

Marianne Hundebøll – SF

Mogens Bedsted – SF

Simon Fyhn Kristensen – Alternativet

Odense Kommune

Alternativet Odense

Christel Gall – DF

Christoffer Munk – Liberal Alliance 

Gustav Aakerlund Jensen – Liberal Alliance

Kasper Ejlertsen – Socialdemokratiet 

Mohammad Mansour – Den Frie Liste

Nicolai Arentz Larsen – Socialdemokratiet

Reza Javid – Enhedslisten

Stefan Leerbeck – Liberal Alliance

Susanne Bækholm – Alternativet

Susanne Hagelberg – Lokallisten et bedre Odense

Odsherred Kommune

Clark Pratt – Enhedslisten

Dorthe Holm Hansen – Odsherred Listen

Helle Just Jensen – DF

Jan Adolfsen – Venstre

Jacob Antvorskov – Alternativet

Jørgen Sørensen – Alternativet 

Mathias Hansen – Venstre

Per Kragh – Socialdemokratiet

Ulla Margrethe Hansen – Konservative

Randers Kommune

Anne-Marie Ejsten Madsen – Beboerlisten

Helle Rasmussen – SocialListen 

Jan Buus Larsen – Venstre

Jens Laursen – Beboerlisten

Jørn Bjerre – Velfærdslisten

Kalle Nielsen – Enhedslisten

Kasper Fuhr Christensen – Velfærdslisten 

Kim Kristensen – Beboerlisten 

Michael Rützou – Beboerlisten

Nicholine Erdman Andersen – Beboerlisten 

Rosa Lykke Yde – SF

Tine Vinstrup – Velfærdslisten 

Rebild Kommune

Andrew Mark Stanfield – Oplandslisten

Axel René Aubertin – Oplandslisten

Bent Skovgaard Olsen – Enhedslisten

Gitte Meldgaard Jensen – Den Sociale Fællesliste Rebild

Jeanette Sagan – Konservative

Lars Bloch – Alternativ

Stina Bargmann Toft – Socialdemokratiet

Ringkøbing-Skjern Kommune

Ayhan Ustun – SF

Jan Holm Rasmussen – Fjordlisten

Lasse Andersen – Enhedslisten

Marianne Andersen – Enhedslisten

Trine Ørskov – Socialdemokratiet

Ringsted Kommune

Henrik Hvidesten – Venstre

Jan Jakobsen – Enhedslisten

Mette Vallentin – SF

Nichals Riise – Socialdemokratiet

Roskilde Kommune

Anna Bondo Nielsen – Enhedslisten

Emma Skovgaard – konservative

Jan Bjergskov Larsen – SF

Lene Lindkvist Okholm – Alternativet

Rudersdal Kommune

Anika Rée – Venstre

Claus Hjorting – Konservative

Daniel Poulsen – Socialdemokratiet

Henrik Hjortdal – Alternativet

Lisette Jespersen – Enhedslisten

Mette Poulsen – Socialdemokratiet

Mona Madsen – LokalListen

Peter Ussing – Enhedslisten

Tove Friis-Hansen – Venstre

Rødovre Kommune

Lone Mørch Mejborn – Venstre

Tina Hippe Hansen – Konservative

Samsø Kommune

Lotte – Konservative

Martin Levisen – Konservative

Mette Manstrup – Konservative

Per Urban Olsen – Konservative

Ulla Holm – SF

Silkeborg Kommune

Ivan Greve – Socialdemokratiet

Jørgen Madsen – Enhedslisten

Klaus Løwe Klostergård – Alternativet

Lykke Dahlén – Enhedslisten

Peter Sig Kristensen – Enhedslisten

Ragnar-Gwyn Dixen – Liberal Alliance

Skanderborg Kommune

Anders Rosenstand Laugesen – Venstre

Jeppe Studtmund Andersen – Enhedslisten

Jesper Arbo Frederiksen – Alternativet

Peter Kjær – Enhedslisten

Steffen Møller Pedersen – Nye Borgelige

Skive Kommune

Peter Neumann – Konservative

Peter Steens – Enhedslisten

Rune Leth Svenninggaard – Liberal Alliance

Solveig Stausholm Jensen – Radikale Venstre 

Slagelse Kommune

Alexandra Jakobsen – Enhedslisten

Christopher Trung – Venstre

Klaus Juel Hansen – Nye Borgerlige

Unnie L. B. Oldenborg – Socialdemokratiet

Solrød Kommune

Bo Nygaard Larsen – Radikale Venstre

Brian Mørch – DF

Kim Pagels – Radikale Venstre

Per Laursen -Radikale Venstre

Sorø Kommune

Betina Jensen – Socialdemokratiet

Dan Kiving – Socialdemokratiet

Henrik Kjølby – DF

Irene Juul Vissing – Alternativet

Pia Hvid – Radikale Venstre

Stevns Kommune

Bjarne Nielsen – Venstre

Jan Jespersen – Enhedslisten

Janne Halvor Jensen – DF

Thomas Patheier – Borgerlisten Stevns

Struer Kommune

Anne K B Petersen – SF 

Christine Dragsbæk Knudsen – Venstre

Eigil Christensen – Socialdemokratiet

Palle Lykke Ravn – Socialdemokratiet

Peter Vestergaard – Radikal Venstre

Svendborg Kommune

Bo Hansen – Socialdemokratiet

Carol Tronow – Radikale Venstre

Käthe Lund – SF

Knud Clemmensen – Enhedslisten

Steen Tinning – Radikale Venstre

Susanne Boye Roost – Venstre

Syddjurs Kommune

Carsten Bech – Radikale Venstre

Christian Haubuf – Socialdemokratiet

Ebba Grethe Møgelvang Laursen – DF

Inge Terkildsen – Liberal Alliance

Jesper Yde Knudsen – Enhedslisten

Jørgen Brøgger – Konservative

Jørgen Ivar Brus Mikkelsen – Venstre

Kenneth Degnbol – Alternativet

Kirstine Bille – SF

Lisbeth Stadel Petersen – Enhedslisten

Mathilde Glassow Lauridsen – Liberal Alliance

Mette Foged – Alternativet

Sønderborg Kommune

Dorthe Mehlberg – DF

Kristian Myrhøj – Radikale Venstre

Paul Kjærgaard – Alternativet

Steen Asmussen – DF

Tanja Lillian Svendsen – DF

Thisted Kommune

Berit Raldin – Enhedslisten

Jens Otto Madsen – Enhedslisten

Ken Søvsø – Venstre

Lars Peter Kjær Christensen – Konservative

Mette Kjærulff – Socialdemokratiet

Michael Riber Jørgensen – Enhedslisten

Per Skovmose – Konservative

Torben Overgaard – Konservative

Viggo Iversen – Konservative

Tønder Kommune

Emilie Nyborg – SF

Henrik Mehlsen – Socialdemokratiet

Morten Gliemann – Radikale Venstre

Peter Christensen – Socialdemokratiet

Pia Hedegaard Kristensen – Venstre 

Tårnby Kommune

Ali Qais – Venstre

Dennis Wollesen Clausen – Venstre

Eddie Blix – Liberal Alliance

Einer Lyduch – Socialdemokratiet

Jan Hendriksen – Enhedslisten

Jesper Christensen – Nye Borgerlige

Jytte Rasmussen – Enhedslisten

Liv Gam – Venstre

Martin Paldrup Rojen – Liberal Alliance

Peter Damgaard – Socialdemokratiet

Vallensbæk Kommune

Jens Ove Bay – Enhedslisten

Ricky van Overreem – konservative

Varde Kommune

Anette Tandrup Beier Andersen – DF

Birthe Larsen – SF

Heidi Bundgaard -Konservative

Niels Chistiansen – Konservative

Søren Laulund – Socialdemokratiet

Tina Blaabjerg Poulsen – Alternativet

Tom Arnt Thorup – Lokallisten

Vejen Kommune

Maya Ryom – Enhedslisten

Peter Simoni – Konservativet

Peter Svane – Nye Borgerlige

Vejle Kommune

Anders Chr. Hansen – Nye Borgerlige

Dan Skjerning – Socialdemokratiet

Henrik Sandholm – Konservative

Kenneth Fredslund Petersen – DF

Niels Henrik Bøggild Nielsen – Socialdemokratiet

Tine Hundahl Jensen – SF

Vesthimmerland Kommune

Asger Andersen – Socialdemokratiet

Karina Rye Pedersen – Vesthimmerlandlisten

Martin Sørensen – Retsforbundet

Søren Dolmer – Radikale Venstre

Søren Virenfelt – Vesthimmerlands listen

Theresa Berg Andersen – SF

Ulla Biisgård – Konservative

Viborg Kommune

Birthe Harritz – Socialdemokratiet

Chris Olesen – DF

Jacob Harritz – Venstre

Kai O. Andersen – SF

Katrine Fusager Rohde – Radikale Venstre

Mads Panny – Socialdemokratiet

Martin Sanderhoff – Socialdemokratiet

Niels Dueholm – Socialdemokratiet

Simon Højer – Konservativet

Vordingborg Kommune

Allan Huglstad – Borgerlisten

Ann Busch – Alternativet

Jesper Bjerring-Poulsen – Socialdemokratiet

Kathrine Olldag – Radikale Venstre 

Mette Gerdøe – Enhedslisten

Michael Ryberg Juliussen – SF

Nikolaj W Reichel – Socialdemokratiet

René Coelet Mathiasen – Venstre

Rikke Andersen – Nye Borgerlige

Ronni Lykkehus – Venstre

Susan Thydal – Socialdemokratiet

Ærø Kommune

Carsten Møller Nielsen – SF

Jakob Fuglsang Mikkelsen – Ærø Plus

Aabenraa Kommune

Cathrina Sørensen – Radikale Venstre

Dorrit Knudsen – Socialdemokratiet

Gurli Toft Sieljacks – Alternativet

Jens Bundgaard Nielsen – Enhedslisten

Jette Julius Kristiansen – DF

Michael Christensen – SF

Severin Sivesgaard – Konservative

Aalborg Kommune

Allan Norré Pedersen – SF

Anette Valentin – Fjordlisten

Anita Scharbau Eriksen – Fjordlisten

Anne-Dorte Krog – Social Fælles liste

Benjamin Mikkel Schou – SF

Christina Winther – Social Fælles liste

Lisbeth Bergman – Social Fællesliste

Frederik Andreas Hentze – DF

Henrik Korsbæk Flyvbjerg – Socialdemokratiet

Lene Krabbe Dahl – Socialdemokratiet

Lisbeth Lauritzen – Socialdemokratiet

Michael Klitgaard Mikkelsen – Konservative

Mikael Simonsen – Fjordlisten Liste E

Per Clausen – Enhedslisten

Sólbjørg Jakobsen – Venstre

Susanne Frederickson – Fjordlisten

Aarhus Kommune

Anja Rehfeld Bærentsen – Konservative

Anne Nygaard – Radikale Venstre

Antoniett Vebel Pharao – SF

Camilla Fabricius – Socialdemokratiet

Carsten Andersen – Enhedslisten

Daniel Videbæk – Borgerlisten Sammenholdet for Aarhus

Eva Borchorst Mejnertz – Radikale Venstre

Keld Hvalsø – Enhedslisten – De rød-grønne

Knud N. Mathiesen – DF

Maria Sloth – Enhedslisten

Mette Skautrup – Konservative

Ouafa Rian – Radikale Venstre

Peter Hegner Bonfils – Enhedslisten

Søren Kronborg Pedersen – SF

Thomas Medom – SF

Bliv medlem af ADHD-foreningen og støt ADHD-sagen