Har du lyst at møde andre unge med ADHD/ADD (18-25 år) og tilbringe en weekend i deres selskab, mens der er fokus på at øge troen på sig selv og på at se nye muligheder for en positiv udvikling i eget liv.
Gennem undervisning, workshops og aktiviteter får du viden om ADHD og redskaber til at lære dig selv og din ADHD bedre at kende. De du udfordres og gennemfører forskellige samarbejdsøvelser og får positive oplevelser med at være og fungere i en gruppe med andre unge med ADHD.
Tidligere deltagere har netop fremhævet, hvor givende det er at møde andre, som har det ligesom dem selv.
To konsulenter fra ADHD-foreningen vil planlægge campens program og være tilstede på campen sammen med et par frivillige.
Campen bliver afholdt på Houens Odde. Du kan læse mere om stedet her
Tilmeldingsfristen er d. 1. august 2026.
Du får svar, om du har fået en plads på campen fredag den 7. august.
OBS: Pladserne fordeles ikke efter først-til-mølle, men efter at flest mulige som ikke har været med før, får tilbudt en plads og derefter ved lodtrækning.